top of page
20230326_111219.jpg

TERAPIE PSYCHE & SOMA

Terapie psychosomatyczne to nowy nurt w naszym gabinecie, który opiera się na praktykach związanych z masażem refleksologicznym oraz masażem ciała, a także pracy z kamertonami i chustami Rebozo. Podczas tych praktyk pracujemy na mapie traumy naszego ciała, przechowującej wspomnienia i emocje, które zgromadziły się przez całe nasze życie, a związane są ze stresem (krótkotrwałych i chronicznym), żalem i smutkiem. Emocje te kumulują się w naszym ciele w postaci napięć i blokad, które wpływają na złe funkcjonowanie, m.in. układu krwionośnego i nerwowego, co najczęściej kończy się bólem w ciele i chorobami.

 

 

Często wiele dolegliwości w organiźmie związanych jest z zaburzeniami psychosomatycznymi i pomimo zabiegów fizjoterapeutycznych oraz częściowej poprawy, problemy te wracają. Emocje są jak małe fabryki zarówno dobrych i złych żołnierzy, czyli hormonów, które rządzą naszym ciałem i życiem.  Wydzielanie hormonów stresu przez organizm, jak adrenalina, noradrenalina i kortyzol, przy chronicznym stresie mogą powodować wiele chorób, np. choroby układu krążenia, depresje, spowolniony metabolizm, migreny, osłabiony układ odpornościowy, chroniczne zmęczenie, choroby układu pokarmowego. Z tego względu, aby zbliżyć sie do źródła bólu, powinniśmy przyglądnąć się naszym emocjom i reakcjom na trudne oraz stresujące sytuacje. Jeśli sobie z nimi nie radzimy - dobrze jest poszukać wsparcia i znaleźć drogę do rozwiązania problemu. Taką drogą może okazać się praktyka psychosomatyczna w naszym gabinecie - nasza autorska Terapia refleksologii psychosomatycznej lub Terapia masażem psyche&soma. Obie praktyki prowadzone są przez Aleksandrę Faron - dyplomowanego refleksologa oraz terapeutkę terapii Powrót do Łona.

 

TERAPIA REFLEKSOLOGII PSYCHOSOMATYCZNEJ łączy pracę z kamertonami, refleksologię twarzy i głowy, masaż brzucha skupiający się na pracy w obszarach odpowiadających ze sferę emocjonalną i związaną z regulacją układu nerwowego, a także refleksologię stóp (pod kątem pracy na układach odpowiadających za regulację układu nerwowego). To zabieg mocno relaksujący i wyciszający, oczyszczający i powodujący lekkość w ciele oraz umyśle. W kolejnych dniach możesz odczuć świeżość, radość ciała i umysłu, zbalansowanie i wyregulowanie pracy układów. Podczas terapii pracujemy również z chustami Rebozo, które pozwalają skupić się na sobie, na swoich odczuciach podczas pracy z ciałem podczas zabiegu oraz powrócić do  bezpiecznej przestrzeni swojego wewnętrznego JA. To terapia, która mocno uspokaja psychosomatykę organizmu i przywróci równowagę emocjonalną. Terapię można odbyć pojedynczo lub w sesji 3 - 5 zabiegów (przy dużych obciążeniach stresem). Czas zabiegu to ok. 90 min.

TERAPIA MASAŻEM PSYCHE&SOMA to terapia psychosomatyczna, która skupia się na uwalnianiu emocji podczas wykonywania masażu na mapie traumy ciała. Praca z ciałem obejmuje pracę na plecach i kręgosłupie, przy kości krzyżowej-ogonowej, na pośladkach, na twarzy i głowie, a także na całym brzuchu, przeponie oraz podbrzuszu (u kobiet nad macicą, u mężczyzn wokół i pod pępkiem), a także na wewnętrznej części ud oraz stopach.  Podczas masażu następuje uwolnienie napięcia od nagromadzonego stresu i emocji, poprzez rozluźnienie i usprawnienie pracy mięśni i układów,  w tym w jamie brzusznej, co powoduje lepsze ich funkcjonowanie i samopoczucia (ponad 80% produkcji serotoniny, tzw. hormonu szczęścia, w naszym organizmie odbywa się w jelitach). Być może poczułaś/poczułeś kiedyś podczas zabiegu fizjoterapeutycznego, jak budzą się w Tobie emocje - smutek i płacz, strach, lęk, panika lub radość i śmiech. To reakcje organizmu na uwalnianie blokad i napięć. Podczas terapii masażem psyche&soma terapeuta jest z Tobą w tych emocjach i pracujecie z nimi razem, aby dojść do ich źródła, zrozumieć je i uwolnić. To delikatna, ale i precyzyjna praca z ciałem i emocjami, której efekty mają ogromny wpływ na Twoje życie.  Podczas zabiegu bardzo mocno pracujemy z chustami Rebozo, dzięki którym uzyskujemy efekt rozluźnienia mięśni, a także ceremonialnego powrotu do bezpiecznej przestrzeni ciała (głowy, brzucha i stóp). 

Ten zabieg nie jest zwykłym zabiegiem - to ceremonia pracy ciała i umysłu, która trwa ok. 120 min. Zaleca się wykonać 3-4 sesji. Terapia masażem psyche&soma opiera się na zasadach  metody Terapia masażem Łona, o której więcej możesz przeczytać tutaj.

 

 

 

20230130_172717(1).jpg
20221114_213539.jpg
20230307_111718.jpg
bottom of page