top of page
elektrody3.jpg

TECHNOLOGIA INDIBA
Indiba® activ i Indiba® deep care

  To zaawansowana, opatentowana, bezpieczna i klinicznie sprawdzona technologia regeneracji tkanek. A że nasze ciało zbudowane jest z tkanek - technologia INDIBA® znajduje zastosowanie w regeneracji każdej części ciała - od tkanek nabłonkowych (naskórek, gruczoły, układ pokarmowy i oddechowy, narządy rozrodcze, itd.), poprzez tkanki mięśniowe, nerwowe, do tkanki łącznej (tkanka tłuszczowa, kostna, chrzęstna i tkanki płynne - np. limfa). Technologia ta w rękach doświadczonego fizjoterapeuty może znacznie przyspieszyć procesy terapeutyczne nawet 6-cio krotnie! Dzięki temu pacjent szybciej dochodzi do zdrowia, oszczędza czas i pieniądze!

  

    Technologia ta wykorzystuje prąd o stałej częstotliwości 448kHz. Badania naukowe potwierdziły, że tylko ta wartość niezmiennej częstotliwości może prowadzić do poliferacji (procesów samo naprawczych) komórek macierzystych, hamować odkładanie się tłuszczu oraz stymulować chondrocyty (komórki macierzyste chrząstki) w celu zwiększenia poliferacji chrząstki. 

  

    Technologia ta posiada także opatentowany system PROIONIC®, którego zadaniem jest stymulacja komórkowa wewnętrznej i zewnętrznej wymiany jonowej, co prowadzi do przywrócenia naturalnego potencjału elektrycznego błony komórkowej. W wyniku tego zwiększa się jej przenikalność, dzięki czemu komórka jest w stanie wydalić toksyny i produkty przemiany materii, pobrać bardzo dużą ilość tlenu, co między innymi wpływa na przyśpieszenie procesów regeneracyjnych. Utrzymanie prawidłowej biologii komórki, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne tej technologii przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia.

   Technologia INDIBA® activ ma zastosowanie w fizjoterapii, a INDIBA® deep care w fizjoestetyce, ponieważ działa na trzech poziomach:

 

- biostymulacji komórkowej - . oddziaływanie bez efektu termicznego, które poprawia przepuszczalność błony komórkowej, co prowadzi do efektywnej regeneracji tkanek. Niezwykle efektywne przy regeneracji osłabionych narządów wewnętrznych, jak wątroba, trzustka, nerki...

- mikrocyrkulacji - oddziaływanie połączone z efektem termicznym, w którym poprzez wzrost mikrokrążenia tkanki zostają odżywione i dotlenione, co prowadzi do ich samo regeneracji. Daje efekt rozluźnienia oraz przyspiesza procesy naprawcze mięśni i stawów,

- hiperaktywacji - oddziaływanie z efektem przegrzania, co znacznie usprawnia metabolizm komórkowy i aktywuje proces przebudowy tkanki zwalczając jej zwłóknienia. Niezwykle efektywne w przypadku nawet starych urazów (w tym blizn skórnych), zrostów pooperacyjnych, artretyzmu, rozstępów.

       

INDIBA® activ w fizjoterapii 

nowoczesna technologia w regeneracji tkanek i redukcji bólu

   Zastosowanie technologii jest efektywne w wielu schorzeniach: zapalenie kaletki oraz torebki stawowej, hamstring, tendinopatie, naderwania mięśni, stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, pęknięcia i złamania kostne, bóle krzyża, barku, obrzęki, zapalenia kości i stawów, stany zapalne, zrosty pooperacyjne, blizny, artretyzm.

pupa.jpg
nogagg.jpg
blizna cesarka.jpg

INDIBA® deep care w fizjoestetyce

nowoczesna technologia w kształtowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry

 

   Jako jedyni w Krakowie, stacjonarnie posiadamy technologię INDIBA® deep care dedykowaną zabiegom estetycznym. To nowy wymiar medycyny estetycznej, działającej na naturalnych procesach regeneracji tkanek, w którym możliwe jest efektywne ujędrnienie skóry (w tym skóry twarzy i piersi) oraz kształtowanie sylwetki poprzez jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu.  System ten jednocześnie aktywizuje i regeneruje mięśnie odpowiedzialne za kształt sylwetki i napięcie skóry.  

  Liczba zabiegów fizjoestetycznych jest uzależniona od obszaru zabiegowego, zaleceń medycznych, skali zaburzeń i oczekiwań pacjenta.  Zwykle wykonuje się 6 -12 sesji wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Istnieje możliwość zakupu karnetu na 6 lub 12 zabiegów.

 

   W naszym gabinecie opracowaliśmy autorski program fizjoestetyczny, który wykorzystuje zintegrowane odejście fizjoterapeutyczne i technologię INDIBA® deep care. Dzięki takiemu podejściu efekty są dużo szybsze i co najważniejsze - bardziej trwałe, ponieważ działamy u źródła problemu!!!


Wykorzystywana jest w:

- procesach przed i po zabiegach, w tym zabiegach chirurgii plastycznej, np. powiększenie piersi, jako element rekonwalescencji, gojenia ran, redukcji stanów zapalnych, obrzęków i blizn.
- ujędrnianiu skóry, twarzy, szyi, ramion, piersi i innych części ciała, redukcji zmarszczek, korekcji tzw. podwójnego podbródka.
- kształtowaniu sylwetki, w tym redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu brzucha, ud, pośladków, a także kształtowaniu sylwetki po porodzie.

brzuch.jpg
indobacare.jpg
zdjecie2.jpg
zdjecie1.jpg
piwowar_brzuch.jpg
61957186_652455725234463_621261426889483
mendocha_fizjoetsteyka.jpg
porownanie_pepek.jpg
koza.jpg
rojek2.jpg
rojek3.jpg
43083395_719955721686127_415036682386433
dyba1.jpg
rojekmaz1.jpg
dyba2.jpg
rojekmaz2.jpg

Wszystkie zdjęcia dotyczą efektów zabiegowych wykonanych w Gabinecie Zdrowego Kręgosłupa. Zdjęcia są własnością gabinetu i są chronione prawami autorskimi.

bottom of page