top of page
elektrody3.jpg

TECHNOLOGIA INDIBA
Indiba® activ, Indiba® deep care i Indiba® Edna Pro Max
Terapia PROTOKÓŁ "ZERO"
  Terapia Indiba® OKTO

  To zaawansowana, opatentowana, bezpieczna i klinicznie sprawdzona technologia regeneracji tkanek. A że nasze ciało zbudowane jest z tkanek - technologia INDIBA® znajduje zastosowanie w regeneracji każdej części ciała - od tkanek nabłonkowych (naskórek, gruczoły, układ pokarmowy i oddechowy, narządy rozrodcze, itd.), poprzez tkanki mięśniowe, nerwowe, do tkanki łącznej (tkanka tłuszczowa, kostna, chrzęstna i tkanki płynne - np. limfa). Technologia ta w rękach doświadczonego fizjoterapeuty może znacznie przyspieszyć procesy terapeutyczne nawet 6-cio krotnie! Dzięki temu pacjent szybciej dochodzi do zdrowia, oszczędza czas i pieniądze! Oglądnij film, jak działa ta technologia - https://www.youtube.com/watch?v=TK0qyb-pfiM.

  

    Technologia ta wykorzystuje prąd o stałej częstotliwości 448kHz. Badania naukowe potwierdziły, że tylko ta wartość niezmiennej częstotliwości może prowadzić do poliferacji (procesów samo naprawczych) komórek macierzystych, hamować odkładanie się tłuszczu oraz stymulować chondrocyty (komórki macierzyste chrząstki) w celu zwiększenia poliferacji chrząstki. 

  

    Technologia ta posiada także opatentowany system PROIONIC®, którego zadaniem jest stymulacja komórkowa wewnętrznej i zewnętrznej wymiany jonowej, co prowadzi do przywrócenia naturalnego potencjału elektrycznego błony komórkowej. W wyniku tego zwiększa się jej przenikalność, dzięki czemu komórka jest w stanie wydalić toksyny i produkty przemiany materii, pobrać bardzo dużą ilość tlenu, co między innymi wpływa na przyśpieszenie procesów regeneracyjnych. Utrzymanie prawidłowej biologii komórki, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne tej technologii przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia.

   Technologia INDIBA® activ ma zastosowanie w fizjoterapii, a INDIBA® deep care i INDIBA® Edna Pro Max  w fizjoestetyce, ponieważ działa na trzech poziomach:

 

- biostymulacji komórkowej - oddziaływanie bez efektu termicznego, które poprawia przepuszczalność błony komórkowej, co prowadzi do efektywnej regeneracji tkanek. Niezwykle efektywne przy regeneracji osłabionych narządów wewnętrznych, jak wątroba, trzustka, nerki... W sposób niezastąpiony działa również w terapiach, w których chcemy uzyskać efekt drenażu - przy stanach zapalnych, obrzękach, pobudzeniu pracy limfy,

- mikrocyrkulacji - oddziaływanie połączone z efektem termicznym, w którym poprzez wzrost mikrokrążenia tkanki zostają odżywione i dotlenione, co prowadzi do ich samo regeneracji. Daje efekt rozluźnienia oraz przyspiesza procesy naprawcze mięśni i stawów,

- hiperaktywacji - oddziaływanie z efektem przegrzania, co znacznie usprawnia metabolizm komórkowy i aktywuje proces przebudowy tkanki zwalczając jej zwłóknienia. Niezwykle efektywne w przypadku nawet starych urazów (w tym blizn skórnych), zrostów pooperacyjnych, artretyzmu, rozstępów.

       

INDIBA® activ w fizjoterapii 

nowoczesna technologia w regeneracji tkanek i redukcji bólu

   Bez tej technologii nie wyobrażamy już sobie pracy w wielu sytuacjach. Wspomaganie procesu rehabilitacji z technologią Indiba pozwala przyspieszyć procesy regeneracyjne i terapeutyczne nawet 6-krotnie. To de facto oszczędność w procesie terapeutycznym naszych pacjentów. Ogromnie polecamy włączenie tej technologii w proces terapeutyczny - zawsze jest sugerowana Państwu przez naszych terapeutów.  Na prawdę warto! Zastosowanie technologii jest efektywne w wielu schorzeniach: zapalenie kaletki oraz torebki stawowej, hamstring, tendinopatie, naderwania mięśni, stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, pęknięcia i złamania kostne, bóle krzyża, barku, obrzęki, zapalenia kości i stawów, stany zapalne, zrosty pooperacyjne, blizny, artretyzm.

pupa.jpg
nogagg.jpg
blizna cesarka.jpg

INDIBA® deep careINDIBA® Edna Pro Max w fizjoestetyce

nowoczesna technologia w kształtowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry

 

   Jako jedyni w Krakowie, stacjonarnie posiadamy technologię INDIBA® deep care i INDIBA® Edna Pro Max (najnowsze i najsilniejsze urządzenie technologii INDIBA)  dedykowaną zabiegom estetycznym. Te dwa urządzenia dają ogromne możliwości w kształtowaniu sylwetki oraz zabiegach estetycznych ciała i twarzy. To nowy wymiar medycyny estetycznej, działającej na naturalnych procesach regeneracji tkanek, w którym możliwe jest efektywne ujędrnienie skóry (w tym skóry twarzy i piersi) oraz kształtowanie sylwetki poprzez jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu.  System ten jednocześnie aktywizuje i regeneruje mięśnie odpowiedzialne za kształt sylwetki i napięcie skóry.  

  Liczba zabiegów fizjoestetycznych jest uzależniona od obszaru zabiegowego, zaleceń medycznych, skali zaburzeń i oczekiwań pacjenta.  Zwykle wykonuje się 6 -12 sesji wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Istnieje możliwość zakupu karnetu na 6 lub 12 zabiegów.

 

   W naszym gabinecie opracowaliśmy autorski program fizjoestetyczny, który wykorzystuje zintegrowane odejście fizjoterapeutyczne i technologię INDIBA® deep care INDIBA® Edna Pro Max. Dzięki takiemu podejściu efekty są dużo szybsze i co najważniejsze - bardziej trwałe, ponieważ działamy u źródła problemu!!!


Wykorzystywana jest w:

- procesach przed i po zabiegach, w tym zabiegach chirurgii plastycznej, np. powiększenie piersi, jako element rekonwalescencji, gojenia ran, redukcji stanów zapalnych, obrzęków i blizn.
- ujędrnianiu skóry, twarzy, szyi, ramion, piersi i innych części ciała, redukcji zmarszczek, korekcji tzw. podwójnego podbródka.
- kształtowaniu sylwetki, w tym redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu brzucha, ud, pośladków, a także kształtowaniu sylwetki po porodzie.

brzuch.jpg
indobacare.jpg
zdjecie2.jpg
zdjecie1.jpg
piwowar_brzuch.jpg
61957186_652455725234463_621261426889483
mendocha_fizjoetsteyka.jpg
porownanie_pepek.jpg
koza.jpg
rojek2.jpg
rojek3.jpg
43083395_719955721686127_415036682386433
dyba2.jpg
dyba1.jpg
rojekmaz1.jpg
rojekmaz2.jpg

Wszystkie zdjęcia dotyczą efektów zabiegowych wykonanych w Gabinecie Zdrowego Kręgosłupa. Zdjęcia są własnością gabinetu i są chronione prawami autorskimi.

PROTOKÓŁ "ZERO"

z INDIBA® deep care w fizjoterapii i fizjoestetyce

nowoczesna terapia w zabiegach pobudzających pracę układu limfatycznego

 

 

     Układ limfatyczny to nasz sprzymierzeniec w odprowadzaniu toksyn z organizmu. Jeśli w jakiejś części ciała układ limfatyczny jest niewydolny, tworzą się zastoje i gromadzą  toksyny, szczególnie w miejscach, gdzie występuje więcej tkanki tłuszczowej (pojawia się wtedy np. cellulit). A skupisko toksyn to ZŁO dla Twojego organizmu i może prowadzić do gorszego funkcjonowania danego narządu lub części ciała, a dalej do choroby. Tak działa fizjologia i nie będziemy z tym dyskutować.

     Limfa zbiera "śmieci" w wyniku fizjologicznych przemian komórkowych (w każdej sekundzie dzieje się ich setki tysiące w twoim organizmie), a tkanka tłuszczowa trzyma te "śmieci" zdala od najważniejszych narządów. Zadaniem organizmu jest się ich pozbyć. Jednak niestety bardzo często nasz organizm nie jest do tego wystarczająco zdolny - w wyniku braku ruchu i napięć w układzie mięśniowym.

 

     Układ limfatyczny współpracuje blisko z układem krążeniowym. Jeśli jeden z nich jest mało wydolny, drugi odczuwa jego skutki (np. obrzęki w różnych częściach ciała). Układ limfatyczny nie ma narządu napędzającego, jak układ krwionośny ma serce. Ruch limfy możliwy jest poprzez ruch ciała oraz pracę przepony w procesie oddychania. Stąd tak ważny jest ruch i dobre oddychanie jeśli chcesz zachować zdrowy i czysty od toksyn organizm.


    Niezwykle ważną w procesie "oczyszczenia" organizmu z toksyn odgrywa rolę układ limfatyczny. Składa się m.in. z narządów wspierających pracę tego układu (np. wątroba, śledziona, jelita), migdałków, pnia i przewodu chłonnych, węzłów i naczyń limfatycznych. Terapia PROTOKÓŁ "ZERO" to praca na całym tym układzie. Dzięki wykorzystaniu technologii INDIBA deep care i jej fazy biostymulacji (działanie drenażowe), następuje efekt "ruszenia do pracy" całego układu limfatycznego i rozpoczęcia wspomagania oczyszczania organizmu. To zabieg, który bardzo wspomaga pracę terapeuty i powinien być wykonywany przed rozpoczęciem każdej  terapii. Rozpoczęcie procesu detoksykacji organizmu bardzo wspomaga procesy naprawcze w ciele. Czas trwania tego zabiegu wynosi ok. 90 min i jest zabiegiem bardzo przyjemnym dla pacjenta. Po zabiegu konieczne jest odbycie długiego i spokojnego spaceru (ok.30-40min), a także picie dużej ilości wody (dodatkowo ok. 1,5-2l) - w celu wsparcia pracy układu limfatycznego.

    Terapia PROTOKÓŁ "ZERO" zalecamy wykonywać w procesie terapii fizjoterapeutycznej jak i fizjoestetycznej.

ELEKTRODY_OLA.jpg

INDIBA® OKTO

nowoczesna technologia w leczeniu bólu przewlekłego

   Indiba OKTO to najnowsza technologia z rodziny urządzeń INDIBA®, która wytwarza stabilny prąd terapeutyczny o częstotliwości 448 kHz umożliwiając leczenie ostrych i przewlekłych stanów chorobowych w oparciu o neuromodulację bólu (zmniejszenie bólu i stymulowanie procesów regeneracyjnych oraz przeciwzapalnych) oraz stymulację metaboliczną w tkankach biologicznych (odbudowa tkanek).

   Mechanizm działania Indiba OKTO łączy w sobie naukowo udowodniony wpływ na proliferację (rozmnażanie się) komórek macierzystych oraz stymulację obszarów nerwowo-naczyniowych (zmniejszenie interakcji naczyniowej na unerwienie, co prowadzi do zmniejszenia bólu, np. w przypadku neuralgii) . Indiba OKTO posiada 8 aktywnych kanałów, co umożliwia pracę powierzchowną lub głęboką - w zależności od umieszczenia elektrod.  Dzięki tej technologii możemy działać na ból segmentarny, którego źródłem są zwoje rdzeniowe lub na ból obwodowy w obszarach nerwowo-naczyniowych.

Technologia Indiba OKTO pozwala na zwiększenie możliwości leczenia w przypadku:

  • Radikulopatii (uszkodzenie lub podrażnienie nerwów rdzeniowych w obrębie kręgosłupa)

  • Neuralgii (podrażnienie nerwu)

  • Bóli przewlekłych (np. bóli mięśniowo - szkieletowych, bóli stawowych - w przypadku chorób zwyrodnieniowych, dyskopatii, stanów pourazowych)

20230830_151929_edited.jpg
bottom of page