top of page
iStock-1247828969.jpg

REFLEKSOLOGIA
stóp, dłoni, twarzy i głowy

     Refleksologia to nauka o refleksach znajdujących się na stopach, dłoniach, twarzy i głowie, które mają bezpośrednie powiązanie z organami, gruczołami, układami i częściami ciała człowieka. Refleksologia należy do działu medycyny niekonwencjonalnej, która wspiera działanie medycyny akademickiej. W naszym gabinecie od lat wdrażamy w procedury fizjoterapeutyczne różne podejścia niekonwencjonalne (refleksologię, praca z kamertonami, hirudoterapię i inne zabiegi),  które uzupełniają, wspierają, wzmacniają efekty fizjoterapeutyczne. Jednym z głównych celów wspierania powrotu do zdrowia pacjentów jest aktywizacja procesów samoleczenia organizmu, co prowadzi do uzyskania homeostazy i balansu pracy ciała. To podstawowy warunek dobrego zdrowia i samopoczucia. I taką właśnie siłę posiadają zabiegi refleksologii stóp, dłoni, twarzy i głowy.

     Refleksologia, jak i inne podejścia medycyny niekonwencjonalnej, powstała zanim pojawiła się medycyna akademicka. Jej początki sięgają 2300 r.p.n.e., kiedy to lekarze władców Egiptu wspierali ich zdrowie także poprzez pracę na stopach. W późniejszych okresach refleksologia była wykorzystywana na dalekim wschodzie (np. w medycynie chińskiej) oraz w Europie. Obecnie refleksologia w wielu krajach zachodnich jest uzupełnieniem pracy lekarzy w szpitalach i w ich praktyce prywatnej.

     Refleksologia opiera się na działaniu neurobiochemicznym wytwarzanym poprzez stymulację określonego obszaru stopy, co prowadzi do poprawy funkcjonowania części oraz całego ciała. Na stopach, dłoniach, twarzy i głowie znajduje się tysiące zakończeń nerwowych, które mają bezpośrednie połączenie w organami i układami w naszym ciele. To dlatego podczas pracy refleksolog wpływa na cały organizm - pobudza to co jest uśpione, a uspokaja to, co jest nad aktywne. W ten sposób następuje regulacja pracy całego organizmu. Homeostaza, czyli balans pracy ciała wynika z lepszego ukrwienia i dotlenienia wszystkich narządów, układów i części ciała, rozluźnienia i pozbycia się napięć. Homeostaza organizmu to stan, kiedy możesz powiedzieć: CZUJĘ SIĘ DOBRZE!  W wyniku pracy refleksologa poprawia się funkcjonowanie narządów i układów, co ma bezpośrednie odwzorowanie w wynikach badań biochemicznych, ale przede wszystkim w samopoczuciu i zdrowiu pacjenta. Nie wierzysz? Sprawdź. A szybko zobaczysz jak refleksologia wpłynie na Twój organizm i ciało.

    Refleksologia działa regulująco na każdy układ w Twoich ciele (m.in. krwionośny, limfatyczny, oddechowy, pokarmowy, nerwowy, kostno - mięśniowy, moczowy, wydalniczy, rozrodczy, hormonalny, zmysły) oraz zmniejsza skutki i przyczyny wielu chorób. Zabiegi refleksologii mają także działanie przeciwbólowe oraz powodują wyrównanie energetyczne całego ciała.

    W naszym gabinecie stosujemy wiedzę nabytą w różnych szkołach refleksologii - dzięki temu stosujemy najbardziej skuteczne metody i techniki pracy, często łączymy je ze sobą i uzyskujemy niesamowite efekty zabiegowe. Pracę refleksologiczną łączymy również z pracą z kamertonami, co niezwykle przyspiesza drogę do uzyskania homeostazy organizmu.

     Refleksologia w naszym gabinecie to praca z pacjentem pod kątem:

- zabiegów refleksologii niezależnych od pracy fizjoterapeuty (wsparcie naturalnych procesów leczenia, uzupełnienie leczenia medycyny konwencjonalnej, wsparcie organizmu po trudnych  przebytych operacjach, zabiegach i chorobach)

- zabiegów refleksologii jako działanie synergiczne przy zabiegach fizjoterapeutycznych

(refleksologia rozluźniając struktury w ciele pozwala na uzyskanie szybszych efektów przy terapii fizjoterapeutycznej).

 

         W Naszym gabinecie zabiegi refleksologiczne wykonują: Aleksandra Faron (dyplomowany refleksolog PIR (Państwowy Instytut Refleksologii w Polsce) oraz certyfikowany refleksolog MMR (Manzanares Method of Reflexology) i MRA (Modern Reflexology Academy), a także Sebastian Bartoszewicz i Edyta Brynkus-Weber (certyfikowani refleksolodzy PIR i MRA).

bottom of page